سواد‌ مالی

وارلی و سواد مالی

سواد مالی یکی از مهمترین سواد‌هایی است که افراد برای زندگی بهتر به آن نیاز دارند.

سواد مالی می‌تواند بهره‌مندی افراد از تلاش خود را بهینه کند. 

سواد مالی در نظام آموزشی کنونی

مربیان و معلمان تلاش می کنند تا مجموعه ای گسترده از مطالعات را در برنامه درسی مورد نیاز برای کودکان و نوجوانان بکار گیرند.

با این حال، بر اساس اطلاعات فوربز، مولفه ای کلیدی برای زندگی بهتر وجود دارد که دانش آموزان در تمام سنین دانش کافی برای آن به دست نمی آورند.

اگر چه سواد مالی برای موفقیت “بزرگسالان” بسیار مهم است، فوربز گزارش می دهد که تنها نظام های پیشرو آموزشی برای دانش آموزان دبیرستانی دوره سواد مالی را آموزش می دهند و به آنها لزوم و ضرورت این دوره را گوشزد می کنند.

این دوره ها تأثیر مستقیم بر توانایی دانش آموزان برای تصمیم گیری های مالی عاقلانه داشته است.

علاوه بر این، دانش آموزانی که دارای برخی کلاس های مالی شخصی هستند، احتمال بیشتری دارند که صرفه جویی در هزینه، بودجه عاقلانه و سرمایه گذاری دقیق تر را به کار بسته و موفقیت بیشتری را در این زمینه تجربه کنند.

شاید ما باید مجددا چگونگی آموزش دادن به دانش آموزان (یا کودکان و نوجوانان خارج از نظام آموزشی) در این جنبه های مهم و حیاتی را ارزشیابی کنیم.

با این وجود، تا زمانی که این تغییرات اتفاق بیفتد، پنج اصل کلیدی (همانطور که توسط FORBES ذکر شده است) در جهت بهبود سواد مالی برای کودکان و نوجوانان در ادامه خواهد آمد.

تسلط بر این جنبه ها همیشه آسان نخواهد بود، اما با کمی تمرین، برای یک عمر مفید خواهد بود.

مبانی بودجه بندی

ایجاد و حفظ بودجه یکی از مهمترین جنبه های نگهداری مالی است.

در عصر حاضر، از طریق وب سایت ها و برنامه های مدیریت مالی و حسابداری شخصی، برنامه ریزی و بودجه بندی ساده تر از همیشه در اختیار است.

مهم نیست که آیا کاملا با دانش و مهارت حسابداری و محاسبات ریاضی آشنا هستید یا خیر – با تشکر از این ابزار کاربر پسند، هر کس می تواند با کمک ابزار های مالی تکنولوژیک منابع مالی و بودجه خود را حفظ کرده و در جهت بهینه ای از آن بهره بگیرد.

هنگامی که بودجه شما به درستی مورد استفاده قرار می گیرند، تلاش های شما بهینه تر به لذت تبدیل شده و بهتر می توان از تلاش ها بهره گرفت.

بدون در نظر گرفتن بودجه، دشوار است برنامه مشخصی از کسب درآمد و نجوه صرف درآمد داشته باشیم.

بنابراین تسلط بر اصول بودجه بندی است که در آن هر کار مالی شروع می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *